Jesteś tutaj

III SKTowe zakończenie wakacji w Lubawce 23-25 września


Widok z Královeckiego Špičáka (880,6 m n. p. m.) na czeską wieś Bernartice i dalej na wschodnie Karkonosze. Fotograf Michał Stalmach.

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich: SKTowiczów, ich przyjaciół, sympatyków klubu i innych na III Zakończenie Wakacji w Lubawce. W planach tak jak zawsze zdobycie Královeckiego Špičáka, najwyższego szczytu Gór Kruczych, całodzienna trasę z pięknymi widokami, tradycyjny czeski obiad, wieczorem ognisko i rozmowy do rana oraz zwiedzanie okolicznych atrakcji. Zakończenie wakacji to świetny czas na podsumowanie letnich wyjazdów oraz snucie planów na kolejny sezon.

Wyjazd odbędzie się w weekend 23-25 września. Na sobotnie wyjście w góry przygotowano dwie trasy, podstawową oraz rozszerzoną.

 1. Trasa podstawowa: wyjście 9:30, długość ok. 25 km. Zaczynamy w ośrodku, następnie podobnie jak w ubiegłym roku przechodzimy przez Krzyżówkę BHP, lecz potem udajemy się w kierunku granicy państwa, następnie przekraczamy ją schodząc ze szlaku, aby za chwilę znaleźć się na ścieżce prowadzącej prosto na Královecký Špičák. Ponieważ szczyt będzie zaraz na początku to mam nadzieję, że uda się go zdobyć większej niż zawsze liczbie osób. Potem idąc przez Kozlík (786 m n. p. m.) kierujemy się z powrotem na granicę. Zielonym szlakiem dochodzimy do Jańskiego wierchu i tam znowu schodzimy ze szlaku w kierunku górnego końca wyciągu narciarskiego w Petříkovicach. Kawałek dalej znajduje się poniemiecki bunkier "Na strani" (https://www.geocaching.com/geocache/GC33RBR_t-s-55-na-strani?guid=c93e93...) który odwiedzimy. Potem obok innych bunkrów kierujemy się w stronę Trutnova. Na początku przechodzimy przez przemysłową dzielnicę Poříčí, aby znaleźć się na starym mieście. Tam będą czekały na nas knedle z gulaszem i smażony ser oraz produkowane w mieście piwo Krakonoš (niestety browar i sklep firmowy będą o tej godzinie już zamknięte). O godzinie 19:45 z dworca autobusowego w Trutnovie odjeżdża autobus który zawozi nas na przejście graniczne Lubawka- Královec. Tam można zrobić ostatnie zakupy po czeskiej stronie. Od ośrodka dzieli nas około 2,5 km które pokonamy pieszo na zakończenie trasy. Plan trasy znajduje się na załączonej mapie poniej (link).
 2. Trasa rozszerzona: długość ok. 48 km. W skrócie trasa z Lubawki na Śnieżkę i z powrotem. Tutaj jej plan https://mapa-turystyczna.pl/route/ru1u Jest to opcja dla chętnych, na której grupa będzie musiała się zorganizować sama.

W sobotę wieczorem na wielkim ekranie premiera filmu z wyprawy wakacyjnej na Ukrainę w Czarnohorę i Gorgany. To niepowtarzalna okazja dla uczestników żeby przypomnieć sobie wyprawę w SKT-owym gronie, a dla zainteresowanych wyjazdem aby zobaczyć jak on wygląda.

Na niedzielę przewidziane jest zwiedzanie okolicznych atrakcji w mniejszych grupach, zależnie od chęci. Polecamy zachowane w świetnym stanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (http://www.opactwo.eu/), a w klimacie II wojny światowej podziemny kompleks Arado w niedalekiej Kamiennej Górze (http://www.arado.pl/) oraz kompleks bunkrów Stachelberg obok Žacléřa (http://www.czecot.pl/obiekt-turystyczny/4468_stachelberg-twierdza-artyle...). W sąsiedztwie ośrodka znajduje się odremontowana w tym roku skocznia narciarska na której jeszcze niedawno były rozgrywane zawody.

Tak jak podczas poprzednich edycji dwie noce spędzimy w dawnym Towarzystwie Przyjaciół Dzieci na ulicy Szymrychowskiej 23. Na miejscu na uczestników czekają nielimitowane gofry (również w wersji bezglutenowej i bez laktozy).

Termin:

 • 23-25 września 2016 tj. od piątku do niedzieli
 • Miejsce:

 • Lubawka i okolice (włączając Czechy, wymagany dowód lub paszport)
 • Noclegi:

 • W domkach pod lasem, koszt jednego noclegu 25 zł. Adres: Lubawka, ul. Szymrychowska 23
 • Zrzutka:

 • 10 zł na gofry, przejazd autobusem w Czechach i inne wydatki organizacyjne. 50 zł na nocleg należy mieć przy sobie. Dane do przelewu: Dawid Wolski, mBank 03 1140 2004 0000 3402 6369 3546. W tytule przelewu proszę podać swoje imię i nazwisko.
 • Dojazd:

 • pociągiem z Wrocławia do Sędzisławia, potem autostopem albo autobusem do Kamiennej Góry i Lubawki; autobusem z Wrocławia do Kamiennej Góry, potem do Lubawki; samochodem krajową 5 do końca
 • Zapisy:

 • Zapisy prowadzone są do końca, warunkiem jest wpłacenie zrzutki. Proszę o jak najwcześniejsze deklaracje, znacznie ułatwi to organizację. Na miejscu każdy uczestnik wypełni oświadczenie (do pobrania na dole).
 • Ekwipunek:

 • Trasy nie są wymagające, jednak z powodu możliwych opadów zalecamy zabranie ze sobą górskiego obuwia, przeciwdeszczowej kurtki odpowiedniej do wędrowania i wieczornego ogniska.
 • Kontakt:

 • Dawid Wolski, telefon 602 129 851, email: dawidtomaszwolski@gmail.com. W razie pytań proszę dzwonić lub pisać
 • Sprawy bieżące wyjazdu omawiane są na stronie wydarzenia na Facebooku, tam zapewne organizowany będzie zbiorowy dojazd (samochody, umawianie się na pociąg) - https://www.facebook.com/events/1748137985441007/

  Serdecznie zapraszamy!
  Z turystycznym pozdrowieniem,
  Dawid Wolski
  Studencki Klub Turystyczny Politechniki Wrocławskiej

  ZałącznikWielkość
  Oświadczenie uczestnika75.84 KB
  Mapa sobotniej trasy3.41 MB