Jesteś tutaj

Plan działalności SKT na rok 2016

Witamy i pozdrawiamy serdecznie wszystkich studentów Politechniki Wrocławskiej w imieniu Studenckiego Klubu Turystycznego (SKT). Jako opiekun i współzałożyciel klubu, wspólnie z aktualnym prezesem klubu, chcielibyśmy przybliżyć społeczności akademickiej naszej uczelni cele i zadania SKT oraz zaprezentować przygotowaną przez nas ofertę turystyczną na rok 2016.

Na najbliższy rok SKT przygotował 7 zadań turystycznych, które zyskały aprobatę władz uczelni i zostało nam przyznane dofinansowanie w kwocie wystarczającej do ich realizacji. Dlatego przedstawiona w załączniku oferta jest poważna i ma pokrycie finansowe. Poza zadaniami, które zostały dofinansowane przez Politechnikę Wrocławską, SKT rokrocznie organizuje ponad 30 wydarzeń, których finansowanie nie obejmuje. Należą do nich wspólne wyjścia na ścianę wspinaczkową, łyżwy, rowery, narty biegowe, wyjazdy weekendowe takie jak biwaki (wyjazdy pod namioty), czy rajdy tematyczne. Tradycją stały się zimowe biwaki prowadzone od 5 lat przez doświadczonych członków klubu, “Rajdy Wakacyjne” odbywające się na przełomie czerwca i lipca w Beskidzie Śląskim (IV edycje), wrześniowe wyjazdy w Bieszczady (III edycje), i luźno zorganizowane wyjazdy autostopowe na weekend majowy. Zamierzamy kontynuować tradycję, a także wspierać nowe inicjatywy klubu, do których należą cykliczne wyjścia na ścianę wspinaczkową i wyjazdy z cyklu “Zdobywamy Koronę Gór Polskich”. Rok 2016 jest rokiem 10-lecia klubu. Z tej okazji, na połowę maja planowane są obchody jubileuszowe, na które już teraz serdecznie zapraszam członków klubu i wszystkich tych, którzy z klubem czują się związani. Szczegółowe informacje będą dostępne w przeciągu kilku tygodni na stronie internetowej.

Turystyka to nie tylko wyjazdy, zwiedzanie i aktywność sportowa. Z turystyką związana jest również bogata kultura podróżnicza, której w nadchodzącym roku SKT nie zamierza pominąć. Klub wspiera organizację festiwalu podróżniczego PodRóżni, a także wyraża chęć kontynuacji współpracy przy organizacji Wrocławskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej.

O kondycji SKT najlepiej świadczy to, że tylko od początku roku trzykrotnie wyjechało w góry, zorganizowało już pierwszy trening na ścianie wspinaczkowej, a w ciągu kilku następnych tygodni weźmie udział w wyjeździe na narty biegowe w Izery i w zimowym biwaku w Góry Opawskie . Tak aktywnie rozpoczęty rok dobrze wróży na przyszłość, dlatego spodziewać się należy wielu nowych inicjatyw i wyjazdów. Informacje o wszystkich będą ukazywać się sukcesywnie na stronie skt.wroclaw.pl.

Na zakończenie chcę jeszcze raz gorąco zachęcić wszystkich do uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez SKT, a także zapraszam wszystkich chętnych do czynnego uczestnictwa w zadaniach zaplanowanych na rok bieżący.

Osoby chętne do współpracy z SKT mogą się kontaktować z opiekunem klubu lub prezesem (dane kontaktowe dostępne są na stronie skt.wroclaw.pl/kontakt).

 

Z turystycznym pozdrowieniem

dr hab. inż. Zbigniew Kłos
Opiekun SKT

Rafał Sztandera
Prezes SKT

ZałącznikWielkość
Plan działalności SKT 2016158.42 KB